Ile kosztuje termoizolacja domu PSC?

Zastanawiasz się, czy termoizolacja budynku powłoką wykorzystującą nanotechnologię Ci się opłaci? Przekonaj się, co zapewnia nanotechnologia oraz ile kosztuje ocieplenie domu z jej wykorzystaniem.

Czym jest Power Smart Coat?

Nanopowłoka coraz silniej wypiera tradycyjne materiały wykorzystywane do ocieplania budynków, jak styropian czy wełna mineralna. Nic dziwnego zatem, że przez niektórych nazywana jest powłoką przyszłości. Power Smart Coat bowiem oparta została na technologii wykorzystującej mikrosfery kwarcowe. 

Co zapewnia takie rozwiązanie?

Działanie powłoki można porównać do lustra odbijającego promienie słoneczne. Mając grubość od 1,5 do 3 milimetrów, jest ona w stanie zastąpić skutecznie tradycyjne materiały izolacyjne, zapewniając niższe koszty klimatyzacji oraz ogrzewania. Atrakcyjności dodaje fakt, że materiał łatwo kładzie się na ścianach.

Więcej o zaletach stosowania Power Smart Coat do izolacji budynków pisaliśmy tutaj: Zalety powłoki Power Smart Coat przy termoizolacji budynku. Jak natomiast wygląda proces ocieplania oraz jego koszty?

Jak przebiega termoizolacja powłoką Power Smart Coat?

Power Smart Coat można nałożyć samodzielnie lub poprosić o pomoc fachowca. Sam proces nie jest skomplikowany, jednak jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, zalecamy wybrać drugie rozwiązanie. Niezależnie, na co się zdecydujesz, termoizolacja budynku będzie miała podobny przebieg.

Od czego zacząć?

Najpierw, zanim aplikacja powłoki będzie możliwa, wymagane jest odpowiednie przygotowanie zarówno materiału, jak i powierzchni, na której będzie on nakładany. Tę ostatnią należy odpowiednio oczyścić, używając szczotki drucianej lub tarczy szlifierskiej. Powinna być również sucha. Materiał powinien mieć gęstość, która umożliwi swobodne rozprowadzanie po powierzchni.

Nakładanie powłoki wykonuje się najczęściej specjalnym pędzlem lub agregatem malarskim. Może być ono przeprowadzone na podłożu w temperaturze w zakresie 7-150 stopni Celsjusza, przy czym temperatura otoczenia podczas nakładania i schnięcia nie powinna spaść poniżej 7 stopni. Temperatura pracy z nanopowłoką wynosi od -60 do 200 stopni Celsjusza (z wyjątkiem prac krótkoterminowych, gdy dopuszczalna jest temperatura 260 stopni).

Na łatwo dostępnych powierzchniach nanopowłokę nakłada się agregatem, po jednej warstwie o grubości do 0,5 milimetra, zwykle pod ciśnieniem od 60 do 80 bar. W miejscach trudno dostępnych używa się pędzla malarskiego. 

Powłokę nakłada się stopniowo, po 0,5 milimetra na 24 godziny, tyle bowiem wynosi czas schnięcia jednej warstwy. W przypadku, gdy warstwa byłaby grubsza lub po upływie mniej niż doby nałożono by na nią kolejną powłokę, wilgoć nie miałaby możliwości odparowania, a materiał pogorszyłby się i odkształcił.

W zależności od efektów, jakie pragniemy uzyskać, proces nakładania jednej warstwy powtarza się od 3 do 6 razy. Chociaż domyślnym kolorem materiału jest biały, to można go zabarwić zgodnie ze wzornikiem kolorów RAL, uzyskując efekt nie tylko termoizolacyjny, ale i wizualny. Nie zaleca się przy tym stosowania ciemnych odcieni.

Powłokę można nakładać nie tylko na ściany, lecz również na elementy instalacji sanitarnych. Minimalizuje to straty cieplne, jak również chroni układy przed korozją, pleśnią, ogniem czy szkodliwym działaniem chemikaliów.

Termoizolacja PSC - ile kosztuje?

Ile kosztuje termoizolacja - ocieplenie ścian zewnętrznych powłoką Power Smart Coat? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. 

Po pierwsze, wszystko zależy od całkowitego metrażu powierzchni, na którą zamierzamy nałożyć materiał. Inaczej klarować się będą koszty w momencie, gdy zamierzamy zabezpieczyć nanotechnologią wyłącznie ściany, inaczej natomiast, jeśli bierzemy pod uwagę konserwację ścian z instalacjami w domu. 

Po drugie, koszt termoizolacji budynku omawianą powłoką zależy od tego, ile warstw farby trzeba będzie nałożyć na ściany. 

Średnia wydajność dostępnych na rynku farb wynosi około 0,7 l/m2, co oznacza, że przy grubości 1,5 mm zużywamy 1,8 litra materiału na 1 m2. Natomiast cena rynkowa za litr farby termoizolacyjnej zwykle mieści się w zakresie 170-190 zł.

Aby obliczyć koszt ocieplenia ścian zewnętrznych nanotechnologią, dla uproszczenia obliczeń przypuśćmy, że 1,5-milimetrową warstwą zamierzamy pokryć 100 m2 powierzchni. Wówczas musimy zużyć 180 litrów materiału. Koszt kompleksowej termoizolacji budynku wynosi wówczas od 30 do 34 tys. zł (nie wliczając kosztów usługi, gdy ocieplenie przeprowadzi zewnętrzny usługodawca).

W pokryciu takiej kwoty mocno może Ci pomóc dofinansowanie na termoizolację. Od lat z powodzeniem doradzamy naszym Klientom. Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania. Chętnie na nie odpowiemy.

Galeria

Chcesz obniżyć koszty?

Przedstawimy Ci najlepsze rozwiązania na rynku. Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.